Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 2.3.2018 2 Mart 2018
2 Mart 2018

2 Mart 2018 Cuma günü gazetelerin tv köşelerinde yer alan köşe yazıları

Hızlı ve tok dizi: 'Börü'
Sina Koloğlu
 

Bizde dizilerin adı yoktur, bizde oyuncular vardır. Oyuncu, senaristin, yönetmenin önünde hatta dizinin önündedir. Tanıtımları da öyle yapılır. Panolarda ‘oyuncu kellesi’ izleriz. Bir dizide böyle olmadı. Biz oyuncularını sormadık. Çünkü bize adını ezberlettiler. Tanıtımı öyle yaptılar, ‘Börü’. Star TV’nin başlattığı ‘Bir saatlik TV filmleri’ içeriklerinin ikincisi... Her bölüm bir saat ve izleyici, yapımcı, kanal ve de ekip rahatlıyor. ‘Çember’ de gördük, ‘Börü’ de ispatlandı diyelim. ‘Börü’, bir kurgu dersi olarak değerlendirilebilecek bir proje... Fazlasıyla su gibi akıp gitti. Ekip işi dedikleri böyle bir şey olsa gerek...

yazının devamı>>


Kim çıktı kim düştü?
Mesut Yar
 

Dizilerde özellikle AB grubunda zirvedekilerin işleri tıkırında gibi görünüyor. Hepsi bir önceki haftaya göre reytinglerinde artış yakalamışlar... Grupta zirve “Diriliş Ertuğrul”un (TRT 1). Hemen ardından “Sen Anlat Karadeniz” (atv) geliyor. “Çukur” (Show TV), “Kadın” (FOX) ve “İstanbullu Gelin” (Star TV) ise arka arkaya sıralanmış...Toplam izleyicide “Diriliş Ertuğrul” zirveyi kaptıralı iki hafta oldu. Reytingi geçtiğimiz hafta da düşmüş. Buradaki sıralama; “Sen Anlat Karadeniz”, “Diriliş Ertuğrul”, “Çukur”, “Söz” (Star TV) ve “Kadın” olarak gerçekleşmiş. 

yazının devamı>>Şükür ki her köşeden bir kahraman çıkıyor
Yüksel Aytuğ 
 

Şu anda bizden daha fazla asker ve polis dizisi yayınlayan ülke yok. Hoş, bizden daha çok dizi yayınlayan da yok ya, neyse... Ancak son yıllarda yaşanan toplumsal olaylar, diplomatik gelişmeler nedeniyle ekrana eskisinden çok daha fazla asker ve polis dizisi sürülmeye başlandı. Bunlardan sonuncusu da Star TV'de çarşamba akşamı gala yapan 'Börü' oldu.

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

Tüm Yazılar