Tv yazarları bugün ne yazdı

Binbir Tv 3.4.2018 03.04.2018
03.04.2018

3 Nisan 2018 Salı günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

Diyorlar ama...
Mesut Yar 

“‘İstanbullu Gelin’ (Star TV) bu sezon bitecek” diyorlar. “Fazilet Hanım ve Kızları” (Star TV) için “hikaye tükendi” notu düşüyorlar. İlkini bilemem ama ikincisi için itiraz şerhimi düşerim. “Aşk-ı Memnu” gibi sakız misali uzayabilen hikayenin geçtiği o yalıda Fazilet için her türlü çıkış yolu bulunur... O yalının ruhunda, odalarında, arka bahçesinde falan bulunan genetiğin izi sürülse Fazilet en azından iki dönem daha sıkıntısız devam eder. Hikaye biter mi, tam tersine daha yeni başlıyor vallahi!

yazının devamı>>

 

 

Avlu uçlarda dolaşıyor
Sina Koloğlu
 

Dizinin orijinalini izlemedim. Seyredenler, “Pek bir uçlarda dolaşıyor, bizde aynısı olmaz” dedi. İlk bölümden sahne anlattılar. Ev ahalisi de izlerken, saç kesme ve tırnak sökme sahnesine; “İçimiz daraldı. Biz izleyemeyeceğiz” dedi ve “Zaten bütün gün sıkıntı, ülke stres bir de böyle bir dizi” diye ekledi. Batılı ülkelerde gündelik sorunlar bizdeki gibi olmayınca ekranda, ‘stresin dibine’ vurabilirsiniz. Ev ahalisinin psikolojisi genel ülke halinin özeti gibi... Duruma rağmen, oyuncu kadrosunun bütünüyle ortaya koydukları, yönetmen Yüksel Aksu’nun performansı ve tabii senaryo danışmada Ahmet Yurdakul tecrübesi unutulmamalı. 

yazının devamı>>

 

Masum değiliz, çünkü insanlık suçumuz var!
Yüksel Aytuğ

İki dizi, iki ayrı kanalda aynı gece gala yaptı. Atv'de 'Masum Değiliz', Kanal D'de 'İnsanlık Suçu' aynı dakikalarda izleyicilerle buluştu. Son dönem dizilerinde 'vicdan muhasebesi'nin öne çıktığını gözlemliyorum. İnsanlar işledikleri suçlardan, günahlardan kaçmaya çalışırken, kendilerini daha büyük bir kaosun içinde buluyorlar. Olay yerinden kaçabiliyorlar ama vicdanlarından asla.

yazının devamı>>
Tedbir kararı mizah konusu
Ali Eyüboğlu

Aile içi şiddet mağdurlarını korumak için çıkarılan kanun, esnetilerek, ünlüleri istemedikleri yorumlardan korumak için kullanılınca, komedi dizilerine mizah konusu oldu. Gülse Birsel, senaryosunu yazdığı Star TV’deki ’Jet Sosyete’nin son bölümünde, bu kanunun istismar edilmesini ‘ti’ye aldı; Hem de 1 Nisan’da. Nasıl mı?

Birsel’in oynadığı Gizem Özpamuk, geçinemediği kayınvalidesi Zahide Özpamuk’a (Ayşenil Şamlıoğlu) Aile Mahkemesi’nden tedbir kararı çıkarttı. 

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

Tüm Yazılar