Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 6.4.2018 6 Nisan 2018 Cuma
6 Nisan 2018 Cuma

6 Nisan 2018 Cuma günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

Asiye ve Mustafa'yı ayrı koyun
Mesut Yar

Dün ile bugünün savaşı gibi bir şey. “Diriliş Ertuğrul” (TRT 1) ile “Sen Anlat Karadeniz” (atv) arasındaki çekişmeyi biraz buna benzetiyorum... Birkaç hafta öncesine kadar toplam izleyici grubunda açık ara önde olan “Sen Anlat Karadeniz”, önceki gece burun farkıyla birinci oldu... Ama diğer izleyici gruplarında “Diriliş Ertuğrul” ciddi bir fark attı. Açıkçası dün kazanmak üzere. Gün yeni bir şey vaat etmeyecek gibi görünmeye başladıysa artık... Bu arada Osman Sınav hocanın “Sen Anlat Karadeniz” dizisinden Mustafa ve Asiye sahnelerini cımbızlayarak ayrı bir dizi çıkarmasını diliyorum. Hakikaten kafa dağıtıp, neşe bulduracak “sinema karakterleri” gibiler...

yazının devamı>>

 

Reyting olmadı, satış yapalım
Sina Koloğlu

‘Tehlikeli Karım’ dizisi, iki bölüm sonra, ‘kritik eşik’te kaldı. İçeride böyle ama bizim dizilerin bir de yurt dışı pazarları var. Cannes’da önümüzdeki hafta başlayacak televizyon fuarı (MIPTV/ 9-12 Nisan) görücüye çıkacak. Çok tutan ‘Anne’ (Mother) dizisinin yapım şirketi, ‘Gonca Vuslateri’nin başrolde olduğu dizi’ şeklinde bir tanıtım yapmış. Projenin dağıtımını Global Agency listesine almış. Bazen yurt içindeki durumla, yurt dışındaki farklı olabiliyor.

yazının devamı>>

 

‘Belgesel çekmiyoruz ki’ deyip kurtulamazsınız
Yüksel Aytuğ

Kanal D'nin dönem dizisi 'Vatanım Sensin', ikinci kez ağır eleştirilerin hedefi oldu. Çerkez Ethem konusunda büyük eleştiri alan dizi, bu kez de kahraman tayyarecimiz Vecihi Hürkuş'u konu ettiği bölümleriyle şimşekleri üzerine çekti.
Dönem dizisi yapmak hassas bir iştir. Siz her ne kadar 'Belgesel değil, dizi çekiyoruz' zırhının arkasına sığınmaya çalışsanız da millet, tarihini bu dizilerden öğrenme eğilimindedir. Bu nedenle senaristlerin 'mutlak sorumluluğu' söz konusudur.

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

Tüm Yazılar