Tv yazarları bugün ne yazdı?

binbir 29.4.2018 29 Nisan 2018 Pazar
29 Nisan 2018 Pazar

29 Nisan 2018 Pazar günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

Türkiye’nin gururu Ulusoy!
Oya Doğan

Kendine söz veren ve o sözü tutmak için çabalayan insanlara saygı duyarım. Çünkü öncelikle kendinize verdiğiniz sözü tutmak önemlidir. Yaklaşık 2.5 sene önceydi. Çağatay Ulusoy ve menajeri Engin Aykanat’la sohbet ediyorduk. Ulusoy’un hedefi o zaman bir Netflix Originals dizisinde rol almaktı. Kendisine bir söz vermişti. Sonrası çorap söküğü gibi geldi. Görüşmeler başladı, proje bulundu, Çağatay Ulusoy anlaştı. En sonunda da Netflix dizilerindeki oyuncuların olduğu fotoğraf karesi geldi. Tek Türk oyuncu Çağatay Ulusoy’du.

yazının devamı>>


Mardinli profesör gibi olacak
Sina Koloğlu

'Savaşçı'dan bir sahne... Seyfi, Albay Kopuz’un karşısında, masaya bir resim koyuyor: “Bu, kızımdır. Benim hayatım yok, onunki olabilir. Notları çok iyiymiş. Bir keresinde gece gittim, uyuyordu. Baş ucunda bir fotoğraf vardı. Bu şey var ya, büyük bir profesör hani, Mardinli işte.” Albay, “Aziz Sancar” dedi. Seyfi, “Heh işte, onun resmi... Anasına diyormuş, ‘Ben de büyüyünce onun gibi olacağım’ diye...”

Umudun, bir küçük fotoğraf karesinde nasıl da kocaman durduğunu hissettim.

yazının devamı>>


Bu da Fazilet akımı
Mesut Yar

“Fazilet Hanım ve Kızları” (Star TV) dizisinde kızlarına zengin koca bulup lüks bir hayata kavuşmayı hayal eden gözü kara anne Fazilet, bu kadar popüler olunca bu ihtişam ve zenginlik meraklısı annelere yenileri eklendi...
Tersi olsaydı şaşardım. Neyse. “İnsanlık Suçu”nda (Kanal D) Cavidan; “Bir Mucize Olsun”da (FOX) Maksude; “Beni Affet”te (Star TV) Nazan; “Kanatsızlar Kuşlar”da (atv) Azime; “Aşk ve Mavi”de (atv) Hasibe; “Beni Bırakma” (atv) dizisinde ise Esin kızlarına “zengin koca”(!) bulup rahat etmek adına entrikanın tarihini yazıyor... Bitmedi.

yazının devamı>>

Ekranda dizi saltanatı bitti
Ali Eyüboğlu

Reytingin yüksek olduğu sezondan, daha az televizyon izlenen yaza geçerken, kanal yöneticileri ve dizi yapımcıları, eylülde başlayacak yeni yayın döneminin hazırlıklarına başlar. Ancak bu kez durum öyle değil. Çünkü televizyon dünyası büyük bir değişimin içine girdi. Özal’lı yıllarda birbiri ardına açılan entertianment, yani eğlence kanalları, yıllar içinde format değiştirdi. Prime time’daki müzik, eğlence, haber program, yarışma veya filmlerin yerini, dizi arkası dizi aldı. Maliyetler yükseldikçe, peş peşe iki diziyi kaldıramayan televizyonlar prime time’ı tek diziye teslim etti. Rekabet yüzünden fiyatlar yükseldikçe yükseldi.

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

Tüm Yazılar