Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 6.5.2018 6 Mayıs 2018 Pazar
6 Mayıs 2018 Pazar

6 Mayıs 2018 Pazar günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

Geliyorum diyen krizi durdurmak için “varım”
Oya Doğan

İşi televizyon kritiği yapmak olan yazarlar olarak uzun süredir dizi sektörünün batışa gittiği üzerine kalem oynatıyoruz. Sadece benim bir yıl içinde bu konu hakkında kaç yazı yazdığımı inanın hatırlamıyorum. Çünkü görünen köy kılavuz istemiyor. Ekran öyle bir aynaya döndü ki her şey birbirinin kopyası gibi... Özellikle bu sezon yaşananlardan sonra; star isimlerin dizileri tek tek batmaya başlayınca; bu hafta Habertürk Gazetesi yazarı arkadaşım Mustafa Doğan; “Ekranda star dönemi kapanıyor” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Altına sonuna kadar imza atarım. Zaten bu sektörde en büyük sorun da star isimlere endeksli dizi kafasından çıkmadı mı?

yazının deveamı>>


Yaz ekranında erkenci davrananlar
Mesut Yar

Bu yaz dizi ekranı yine sıcak olacak. Star TV erken davranarak “Erkenci Kuş” dizisini neredeyse sete soktu... Demet Özdemir ve Can Yaman ikilisi başrolde. Daha önceki performanslarından hareketle iş yapar diye düşünüyorum.
“Ufak Tefek Cinayetler”in (Star TV) kalemi Meriç Acemi bu proje için de mürekkep kullanacak, artı 1 de buradan koyun... “4N1K” şimdilerde film olarak karşımıza çıksa da FOX ekranı bütün yaz prototipinde lokomotif olarak bu projeyi kullanacak.
Bu gençlik dizisinin hazırlıkları neredeyse 1 yıldır sürüyor... Kanal D, “Boğaziçi Rapsodisi” isimli yeni dizisinin yanında mevcuttan bir diziyi yaz ekranında sürdürme kararı almış. 

yazının devamı>>


Hangi diziler bitmeli, hangileri kalmalı?
Yüksel Aytuğ

Kanallar, yeni sezon için satranç tahtasının başına çoktan oturdu bile. Gidecek, kalacak, yeni başlayacak dizileri seçmek gerçekten de önemli. Aslında 2018'i 'dizilerin duvara tosladığı yıl' olarak gösterebiliriz. Onlarca denemenin arasında 'Sen Anlat Karadeniz', 'Kadın' ve 'Ufak Tefek Cinayetler' dışında mayası tutan dizi olmadı desek yeridir. Peki 'Bir sezon daha devam etse ayıla bayıla izlerim' dediğiniz kaç dizi var? Siz düşünedurun, ben listemi açıklayayım:
'Sen Anlat Karadeniz', 'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz', 'Çukur', 'Diriliş: Ertuğrul', 'Payitaht: Abdülhamid', 'Savaşçı', 'Ufak Tefek Cinayetler', 'Arka Sokaklar' ve 'Kadın'.

yazının devamı>>


Kıvanç, bölüm başına ne istedi?
Ali Eyüboğlu

Epeydir TV dünyası ve dizi sektörünün geleceğine dair öngörülerimi dile getiriyorum bu sütunlarda… ‘Dizi yıldızlarının bölüm başına birkaç yüz bin TL aldığı dönem bitti’ diye yazıyorum ısrarla…
Dizi dünyasının falına bakarak yazmıyorum bunları. TV yöneticileri ve dizi yapımcılarıyla yaptığım görüşmelerden aldığım bilgileri paylaşıyorum.
Yazdıklarımın mürekkebi kurumadan olanlar belli. Aldıkları reyting ve reklam maliyetlerini karşılamadığı için kanalların bitirmeye karar verdiği yapımlar söz konusu.

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

Tüm Yazılar