Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 24.5.2018 24 Mayıs 2018 Perşembe
24 Mayıs 2018 Perşembe

24 Mayıs 2018 Perşembe günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

'İstanbullu Gelin'in bilinmeyenleri
Mesut Yar

“İstanbullu Gelin” (Star TV) dizisinin en çok merak edileni bu hikayenin gerçekten yaşanıp yaşanmadığı. Yanıt veriyorum; bu dizi 50 yıl önce yaşanmış bir hikayeden yola çıkmış...

Hatta hikaye sahibinin bir hastasının anlattıklarıyla roman taslağına dönüşmüş. Elbette izin alınmış. Hikayenin ana karakteri kim mi? Süreyya’nın karnında taşıdığı o bebek...

Ve evet, Bursa’nın ünlü bir otobüs firmasının aile hikayesiymiş. Hâl böyle olunca insanın aklından “bir arama motoruna mı girsem” sorusu geçiyor.

yazının devamı>>


Kanal D’nin yeni stratejisi
Sina Koloğlu

Kanal D’de ‘ekonomisi güçlü yapımlar’ öne çıkıyor. Kulağıma gelen, ‘Çok izlenen zaman diliminde, sadece dizi olmayacak. Proje tutmadı, hadi bir tane daha’ düşüncesi bitiyor. ‘Daha renkli ve yelpazesi geniş bir kanal’ düşünülüyor. Yarışmalar ve şov programları... Yani stüdyo işi öne çıkacak... Öncelikli referans, yapımın ya da dizinin maliyeti ve getirisi... Zarar ediyor mu, etmiyor mu? Durumuna bakılacak...

yazının devamı>>


‘Çukur’ izleyicileri protesto dinlemedi
Ali Eyüboğlu

İnsanların sosyal medyada örgütlenerek sonuç aldığı konular da var, bir işe yaramadığı ve insanların boş yere tweet attığı protestolar da... Örneğin Rıza Kocaoğlu’nun şampiyonluk maçında, Galatasaray Kulübü Başkanı Mehmet Cengiz’i canlı yayında trollemesinden sonra sosyal medyada düzenlenen kampanya.

Bir grup Galatasaray taraftarının #ÖzürDileRızaKocaoğlu etiketiyle Twitter’da başlattığı kampanya, sonuç vermedi. Göztepe taraftarı Kocaoğlu, GS camiasından özür dilemeyince kampanya birden, ‘Bu akşam ‘Çukur’ izlemiyoruz’a dönüştü.

yazının devamı>>


Hangi Kötü daha iyi?
Mustafa Doğan

İyi’den kastım oyunculukları tabii.
Biri ‘Ufak Tefek Cinayetler’in Merve’si. Acımasız, kindar, hatta narsist! Amacına ulaşmak için yapmayacağı şey yok. Dışarıdan hanımefendi gibi görünse de tam bir şeytan. Zeki de aynı zamanda. Hedeflerine direkt saldırmaması, onları dolaylı yollardan cezalandırmaya çalışmasıyla ezber bozan bir kötü.

Tüm bu olumsuz yönlerine rağmen sempatik bir tarafı da var.
Tabii bu, kariyerinin en iyi performansını çıkaran Aslıhan Gürbüz’ün mahareti. Harika oynuyor ve rolünü büyütüyor.

yazının devamı>>


Yerli ve milli masallar... Nihayet!
Yüksel Aytuğ

Çocuklarımızı kendi öz kültürümüzden haberdar etmek, 'bizden' kahramanlarla tanıştırmak için neyse ki TRT önemli bir adım attı. Şu sıralar bizim minik Ela ile en büyük keyfimiz, TRT Çocuk kanalında 'Kaf Dağı Masalları'nı izlemek. Meddah Yusuf Duru'nun derlemeleri ile yayınlanan çizgi filmlerde çocuklar Türk masallarını öğrenme, sonra da kulaktan kulağa birbirlerine anlatma olanağı yakalıyor.

'Masallar, geçmişi değil geleceği inşa eder' sloganı ile Türk masallarını ön plana çıkarmayı amaçlayan TRT Çocuk, her gün yayınlanan yeni bölümlerle birbirinden farklı Türk masalları ve kahramanlarını hem minikler, hem de 'uyku vakti geldiğinde anlatacak masal bulmakta güçlük çeken' ebeveynlerle buluşturuyor.

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

Tüm Yazılar