Tv yazarları bugün ne yazdı?

Binbir Tv 30.5.2018 30 Mayıs 2018 Çarşamba
30 Mayıs 2018 Çarşamba

30 Mayıs 2018 Çarşamba günü gazetelerin televizyon yazarları köşelerinde ne yazdı?
 

'Siyah Beyaz Aşk' mutlu bitti
Mesut Yar

Oh be. Sonunda mutlu sonla biten bir dizimiz oldu. “Siyah Beyaz Aşk” (Kanal D) önceki akşam aramızdan ayrılırken Aslı ve Ferhat ikilisi de korktuğumun aksine hikayeyi gülümseyerek bitirdiler...

Hamilelik, çocuk ve sonrası mutlu son işte, daha ne anlatayım? Bu arada “Siyah Beyaz Aşk” sezonun birden çok senarist değiştiren dizisi oldu. Giriş bölümü zayıf, gelişme bölümü kuvvetli, final bölümü de orta karar oldu. Ama finali mutlu olunca bunları unutup bir kenara koyduk...

yazının devamı>>


'Çukur'un dibi göründü
Yüksel Aytuğ

En fazla 13 bölüm sürecek hikayeleri iki-üç sezona yayma çabası, dizilerin en büyük düşmanı haline geldi. Keyifle izlediğim dizilerden biri olan 'Çukur' da kendi kazdığı çukura düşmek üzere.
Son bölümde takip ve çatışma sahnelerinin arkasına verilen müzikle birlikte sonu gelmez klipler izlemek zorunda kaldım. Sentetik yöntemlerle uzatılan bu sahneler hem tempoyu düşürdü, hem de aksiyonun heyecanını gölgeledi. Hele final sahnesinde 'Yamaç'ın, ağabeyi 'Selim'in aslında hain olduğunu bulmak için neredeyse diziyi en başından sonuna kadar gözünün önünden geçirmesi(!) beni bayılttı.

yazının devamı>>


İnternet, tv'yi geçti
Sina Koloğlu

Amerikan medya yatırım grubu Group M, yıllık ‘State of Digital’ adıyla yaptığı bir araştırmada ilginç bir bilgiyi aktardı. Buna göre, bu sene ilk defa çevrimiçi medyada geçen zaman, televizyon önünde harcanan vakti geçti, hem de yüzde 38’lik bir payla... Bu, aslında gelecekte televizyonla internet arasındaki rekabetin hangi düzeyde olacağının da ilk göstergesi oldu. Bugüne kadar ‘Bir gün internet, televizyonu bitirecek’ deniyordu.
Galiba o gün, bugün! Yine de unutmamak lazım, ekran başında yüksek çözünürlü bir televizyonla maç izleme keyfi, akıllı telefonlarda izlemekle kıyaslanabilir mi?

yazının devamı>>


Paylaş

Yorum yapın

Tüm Yazılar